zakup auta używanego

Nie każdego stać na zakup samochodu nowego, pochodzącego z salonu i często kosztującego grubo ponad sto czy dwieście tysięcy złotych. Nikt nie chce jeździć samochodem ubogo wyposażonym, dlatego często decydujemy się na kupienie pojazdu kilka lat starszego, aczkolwiek z wyposażeniem już dość konkretnym, takim jak klimatyzacja automatyczna, skórzana tapicerka, komputer pokładowy z dużym, centralnie położonym monitorem czy z lampami ksenonowymi.

Auto używane jest tańsze, ale często w ciągu pierwszego miesiąca jesteśmy zmuszeni wykonać kilka niezbędnych zabiegów, na przykład wymienić tzw. rozrząd, olej, zrobić całkowity przegląd filtrów czy układu hamulcowego.

Często zdarza się, że będziemy musieli wydać dodatkowe kilka tysięcy złotych. Ale jak to się mówi coś za coś. Zakup auta używanego niejednokrotnie wiąże się z podjęciem niemałego ryzyka, jako że nigdy nie wiemy dokładnie jak samochód był eksploatowany przez poprzedniego właściciela, czy auto nie jest po jakimś lekkim czy mocnym wypadku. Niekiedy defekty wychodzą po kilku tygodniach użytkowania. Nie ma co się oszukiwać, nowe samochody także się psują i to nawet częściej niż starsze, sprawdzone i pozbawione wad jednostki, które posiadają często premierowe modele.

Auto używane ma też coś czego nie ma auto, które ledwo opuściło salon. Posiada duszę, zwłaszcza samochody klasyczne czy choćby nawet youngtimery. Każdy kupuje auto pasujące jak najbardziej do niego, wybierając odpowiedni silnik (brzmienie, moc), wnętrze (skóra, plastiki) czy nadwozie (kombi, hatchback).

Zakup auta używanego? Jaki samochód wybrać?

Post navigation