opel-1176099_960_720

Wśród samochodów Opla warto wyróżnić kilka modeli pojazdów dostawczych jakie cieszą sie dużym uznaniem. W porównaniu z autami osobowymi niemieckiego producenta, to tych przeznaczonych do przewożenia towarów jest znacznie mniej. Mimo, że stricte samochody dostawcze marki Opel to modele Movano, to jednak można tu też wspomnieć o innych wersjach.

Istotne jest to, że samochód dostawczy nie zawsze musi być furgonetką. I tak waśnie jest w przypadku marki Opel. Wystarczy wymienić VAN-y Combo i Corsa, gdzie to ma się do czynienia z mniejszymi jednostkami dostawczymi. Są to niejako auta osobowo-dostawcze. Podobnie jest tu w przypadku Opla Vivaro. Do niedawna produkowana była wersja I, obecnie mowa jest o modelu Vivaro II. Auta te są o tyle charakterystyczne, że ich boki są przeszklone, co ma wyraźnie pozytywny wpływ na estetykę pojazdu. Auta te otwierane są zarówno z boku, jak i tyłu, jednak w przypadku burty mowa jest tylko jednej stronie. O obu modelach także się mówi, że są to samochody osobowo-dostawcze typu VAN, choć są one większe od swoich odpowiedników Combo i Corsy. To co jeszcze wyróżnia nowszą odmianę Vivaro to na pewno przód pojazdu. Można tu wspomnieć o bardziej agresywnym charakterze.

Jak wiele modeli i ten wspomniany nowszy samochód produkowany jest we Francji, a miejscem docelowym jest Sandouville, bardziej znane jako region Normandii. Wyglądem Vivaro I od Vivaro II różni się na tyle znacznie, że nie trzeba tu być wielkim znawcą by zauważyć różnicę. Nowsza odmiana wygląda po prostu bardziej nowocześnie. Kolejną różnicą okazuje się być miejsce produkcji, ponieważ auto, którego realizację zawieszono w 2014 roku było wytwarzane w angielskim Luton.

Opel – dla bezpiecznej dostawy

Post navigation