opel-1176099_960_720

Opel bardzo często podkreśla korzyści, jakie niesie ze sobą model Corsa, a wiele osób uważa iż jest to jeden z najbardziej udanych samochodów w historii tej marki – z prawie trzy milionową sprzedażą od czasu jego pojawienia się na rynku w 2006 roku .

Za co lubi się Corsę?

Kiedy samochód ten został wprowadzony – była postrzegany jako duży krok naprzód w motoryzacji. Nowa konstrukcja (którą stworzono we współpracy z Fiatem) oferuje większą smukłość, a przestrzeń w kabinie jest krok lub dwa kroki naprzód w stosunku do głównych rywal, przez co stało się zrozumiałe iż każdy dealer opla musi postarać się o dostępność tych samochodów.

 

Wyrafinowany wygląd i dobry napęd wynikały z tego, że jest to również dobrze zbudowany samochód. Jednak niektórzy twierdzą iż mimo wszystko ma kilka poważnych problemów związanych z niezawodnością. Jest to jednak idealny samochód dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę w jeździe. Dla takich kierowców którym nie potrzebne samochody dostawcze komfort jest na wystarczającym poziomie.

 

Kupić czy nie kupić?

Bez względu i niezależnie od silnika, jeśli zdecydujesz się na ten model niezmiennie upewnij się, że patrząc na samochody używane Opla masz na oku Corsę z klimatyzacją. Wentylacja w kabinie nigdy nie była mocną stroną tego modelu, a w gorące dni jazda w kabinie Corsy może stać się nie do zniesienia, więc upewnij się, że ten samochód który kupujesz ma klimatyzację. Jeśli wyjeżdżasz w długie podróże, warto spróbować odnaleźć rzadką wersję 1.3 z silnikiem diesla, która ma dobry moment obrotowy, aby móc nadążyć za innymi na autostradzie. Pamiętaj też, że modele 3 i 5 drzwiowe są bardzo różne w wyglądzie. 5 są bardziej praktyczne, a trzy-drzwiowe są raczej niższe i bardziej sportowe.

Opel Corsa – model wart zachodu?

Post navigation