auta używane

Mało kto wie, że obecnie leasing samochodowy dotyczy nie tylko aut nowych, ale również używanych. Oferta skierowana jest nie tylko do dużych i małych firm, ale także do osób fizycznych.

Niemniej jednak najchętniej korzystają z tej oferty właściciele dużych firm, nabywając w ten sposób drogie luksusowe samochody np. Ferrari. Jak powszechnie wiadomo, ceny takich aut są astronomiczne. Szczególnie dużo trzeba wydać, jeśli chce się kupić taki samochód prosto z salonu. Takie wyjątkowe pojazdy mogą trzymać cenę nawet kilku milionów złotych. Takie auto w leasing można nabyć właściwie w taki sam sposób, jak inne tańsze modele.

Trzeba oczywiście dysponować sporą zdolnością finansową. Leasing aut używanych polega na tym, że każdego miesiąca klient płaci za wynajem samochodu i wystawiana jest za taką usługę faktura. Aby nabyć jakikolwiek samochód w leasingu, trzeba najpierw wpłacić wpłatę własną. Jest to przeważnie 10% wartości pojazdu.

Umowa leasingowa zawierana jest na kilka lat, a każdego miesiąca klient płaci za wynajem auta

Gdy umowa skończy się, ma prawo pierwokupu za określoną cenę, lub po prostu oddać pojazd. Jak już wcześniej wspomniałem, w dzisiejszych czasach z leasingu samochodu mogą skorzystać osoby fizyczne. Czyli tacy ludzie, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej.

Tak jak w poprzednim przypadku, auto nie musi być nowe, w grę wchodzą także używane pojazdy. Firm zajmujących się tego typu usługami jest bardzo wiele. W internecie znajdziecie mnóstwo ofert dotyczących samochodów używanych. Reasumując wszystkie argumenty, należy takie oferty uznać za atrakcyjne.

Leasing samochodów używanych

Post navigation