Otwarte granice państw europejskich, możliwość przemieszczania się bez stania w kolejkach na przejściach granicznych i chęć podróży zdecydowały o tym, że coraz więcej osób decyduje się na kupno samochodu poza granicami Polski. Mowa oczywiście o autach z drugiej ręki, które są zdecydowanie tańsze niż te nowe. Największym dostawcą samochodów używanych do Polski są zdecydowanie Niemcy, tuż za nimi plasują się Francuzi, a potem Belgowie i Anglicy. Niemieckie samochody używane są zawsze bardzo zadbane, sprawne i służą na polskich drogach przez długie lata.

 

Jakie samochodowy sprowadzają Polacy zza granicy? Przede wszystkim są to samochody osobowe, ale także auta dostawcze opel. Trzeba wiedzieć, że auta dostawcze to dosyć duży wydatek, dlatego też z możliwości zakupu używanego samochodu, tak zwanego dostawczaka, korzystają chętnie wszyscy właściciele firm przewozowych, transportowych i innych.

 

Kupno samochodu za granicą kraju jest często bardziej bezpieczne niż kupno używanego auta od Polaka. Dlaczego? A to dlatego, że na przykład nasi sąsiedzi Niemcy pozbywają się swoich samochodów po kilku latach i zawsze kupują nowe auta z salonu. W Polsce używane auto miało już co najmniej dwóch właścicieli z czego jeden w 90 % był obcokrajowcem. Taniej jest także kupić samochód za granicą samemu niż korzystać z pomocy pośrednika, który na pewno zawsze naliczy odpowiednią prowizję. Dlatego też wszystkich, którzy szukają sprawnego i pięknego auta za niewielkie pieniądze należy zachęcać na wizytę u naszych zachodnich przyjaciół. Większość aut w Polsce to samochody sprowadzone spoza kraju, czemu z tego nie korzystać?

Kupno samochodu za granicą

Post navigation