auto-666895_960_720

Samochód osobowy nadal pozostaje w Polsce najpopularniejszym środkiem transportu jest OPEL, mimo wysiłków władz by zmienić ten stan rzeczy. Promowanie komunikacji miejskiej poprzez obniżanie cen biletów, obejmowanie komunikacją stref podmiejskich, wprowadzanie rozwiązań łączonych biletów na pociąg, autobusy i tramwaje, pomagają tylko częściowo. Polacy chętnie przesiadają się na rower, kiedy robi się ciepło. Chętnie spacerują w wakacje. Jednak kiedy nadchodzi jesień wraz ze swoją aurą, gdy pada, a poranek i wieczór są nieodróżnialne przez ciemności rozświetlane tylko światłem ulicznych latarni, nawet najtwardsi zwolennicy komunikacji publicznej mają chwilę słabości i chętniej wsiadają do ciepłych samochodów – nawet za cenę korków w drodze do pracy.


Tendencję Polaków do przesiadania się do własnych samochodów obrazują statystyki. Według danych Centralnej Ewidencji Pojazdów w dniu 8 czerwca 2017 roku w Polsce było zarejestrowanych 22 005 578 samochodów. W porównaniu z rokiem 2006 został odnotowany wzrost liczby samochodów osobowych o 55%!
Jednym z najpopularniejszych safmochodów w Polsce od lat pozostaje Opel. Widać tu wyraźne preferencje związane z miejscem życia.

W dużych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków. Mężczyźni w wieku 60 lat i starsi często poruszają się samochodem opel astra Kraków to miasto gdzie często można zauważyć zaparkowany przy blokowisku wiśniowy model tego samochodu. Najpopularniejsze marki typu Opel Vectra czy Opel Astra zostają powoli wypierane przez nowsze modele. Przykładowo salon opel w Krakowie oferuje odświeżone modele: Astra, Corsa, Zafira, ale także nowe linie produktowe: Insignia, Adam. Modele z 2017 roku można kupić z atrakcyjnym rabatem. Patrząc na to, że Opel stara się łączyć tradycję z nowoczesnością, osoby przywiązane do tej marki mogą czuć się komfortowo, otrzymując model do którego przywykli, ale w zupełnie nowej odsłonie. Nic dziwnego, że kierowcy tak chętnie wybierają samochody opel Kraków i jego słynne korki dają nam dużo czasu by z perspektywy naszego starego samochodu popodziwiać elegancję i piękno nowych modeli opla.

Klasyczny Opel w nowej odsłonie

Post navigation