samochody-dostawcze

Zakup samochodu dostawczego dla swojej firmy nie będzie niczym trudnym, o ile konkretnie będzie wiadomo, w jaki sposób zrobić to szybko i przede wszystkim – niedrogo. Wiele rodzajów działalności gospodarczej implikuje konieczność zakupu większego samochodu dostawczego. Typowy furgon jest przyjacielem handlowców, firm usługowych oraz osób zajmujących się rzecz jasna transportem.

Zakup wygląda praktycznie tak, jak każdego innego samochodu. Firmy mogą liczyć na korzystne rodzaje finansowania, do których bez wątpienia zaliczyć należy leasing. Gdy do tego samochód uzyska homologację ciężarową, czyli tak zwaną kratkę, możliwe będzie zwolnienie z 50%, a nawet i całości podatku VAT. Warto zastanowić się, które samochody dostawcze Kraków będą najlepszą opcją dla przedsiębiorstwa.

Opcji finansowania zakupu samochodu firmowego jest bardzo wiele. Zarówno auta używane Kraków, jak i nowe pojazdy mogą być bez problemu objęte finansowaniem leasingu lub też wynajmem długoterminowym. Rozważyć należy zawsze, czy bardziej się opłaci wynajem długoterminowy czy też warto podpisać umowę kredytową i zdecydować się na finansowanie z banku. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Wynajem długoterminowy jest w zasadzie zarezerwowany dla większych firm lub dla osób, które nie mają zdolności kredytowej – no chyba, że korzystający z samochodu firmowego dla celów prywatnych nie będzie go w przyszłości potrzebował i zrezygnuje z tej formuły finansowania.

Jakie marki wybrać? Wariantów jest bardzo wiele. Najpopularniejsze są oczywiście samochody niemieckie, jak znane i wielokrotnie wybierane samochody opel. Niemniej jednak coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na korzystanie z produkcji włoskich, japońskich lub też koreańskich. Istotą wyboru powinno być również to, czy dany typ samochodu dostawczego może być również wykorzystywany dla celów prywatnych. Szczególnie istotny jest ten aspekt w odniesieniu do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Więcej informacji? Sprawdź samochody dostawcze w Autocenter Kraków

.

Jak najlepiej zakupić samochód dostawczy dla swojej firmy?

Post navigation